Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Депресія? Давай поговоримо!

08:44:47, 2017-04-07

Депресія? Давай поговоримо!

Під таким гаслом проходить Всесвітній день здоров’я, який відмічається 7 квітня.

Депресія - це захворювання, яке характеризується постійним станом зневіри та втратою інтересу до видів діяльності, які зазвичай приносять задоволення, а також нездатністю робити повсякденні справи, протягом, щонайменше, двох тижнів.

Крім того, у людей, які страждають на депресію, зазвичай присутні кілька з перерахованих нижче симптомів:
-нестача енергії,
-зниження апетиту,
-сонливість або безсоння,
-тривога, зниження концентрації,
-нерішучість,
-занепокоєння,
-почуття власної нікчемності, провини або відчаю,
-думки про заподіяння собі шкоди або самогубство.

Це хвороба, яка може статися у будь-якої людини. Вона не є проявом слабкості. Депресія піддається лікуванню за допомогою розмовної психотерапії або антидепресантами, або ж поєднання цих двох методів.

Що Ви можете зробити, якщо вам здається, що у вас депресія:

Поділіться вашими почуттями з людиною, якій ви довіряєте. Більшість людей відчувають себе краще після розмови з кимось, хто турбується про них. Зверніться по допомогу до фахівця. Для початку доречно звернутися до дільничного чи сімейного лікаря. Пам’ятайте, що ефективні методи лікування депресії допоможуть вам одужати. Продовжуйте займатися тими речами, які приносили вам задоволення до хвороби. Уникайте самоізоляції. Залишайтеся в контакті з сім’єю та друзями. Регулярно займайтеся фізичними вправами, навіть якщо мова йде про невелику прогулянку. Дотримуйтеся звичайного режиму харчування та сну. Відмовтесь від вживання алкоголю та утримайтесь від використання заборонених психотропних або наркотичних засобів, оскільки вони можуть погіршити депресію.

Коли з’являються думки про самогубство, то самостійно вийти з цього стану дуже складно. Необхідно одразу звернутися за допомогою до фахівців!

В нашому місті працює «телефон довіри». Це анонімна та конфіденційна служба, де ви зможете отримати кваліфіковану консультацію лікаря або психолога щодо вирішення життєвих проблем.
Контактний телефон:
0-800-501438 або 745-90-40 з 8-00 до 20-00.

Пам’ятайте: депресія виліковна!

Озирніться навколо, живіть повним життям та радійте кожному новому дню!

Новини