Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Дніпро готовий до початку профілактичної вакцинації проти грипу серед осіб із груп ризику

11:56:40, 2017-11-10

Дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги почали отримувати вакцину проти грипу, придбану за кошти міського бюджету. Вона вже надходить до центрів та розподіляється серед амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Безкоштовні щеплення насамперед будуть зроблені особам із групи професійного ризику, зокрема, медичним працівникам центрів, які мають безпосередній контакт із хворими. Про це під час прес-конференції 9 листопада повідомив заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров`я населення Дніпровської міської ради Андрій Бабський.

Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету.

«Цього року з міського бюджету в рамках комплексної програми «Здоров`я населення м. Дніпро на 2016-2020 рр.» на закупку вакцин проти грипу виділено 350 тис. грн., що на 74 тис. грн. більше ніж минулого року. Це щорічна кампанія з вакцинації людей із групи медичного ризику перед епідемічним сезоном», - зазначив заступник міського голови.

Особи, які не відносяться до групи ризику, можуть самостійно придбати вакцину проти грипу в аптечних мережах і зробити щеплення в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини центрів первинної медико-санітарної допомоги.

За словами головного спеціаліста департаменту Тетяни Аверкіної, перед щепленням необхідно проконсультуватися у сімейного лікаря або дільничного терапевта щодо можливих протипоказань. Також лікар випише відповідний рецепт. «За законодавством вакцина продається виключно за рецептом лікаря. Купуючи її, слід попросити на неї відповідні документи, а також обов’язково дотриматися холодового режиму при транспортуванні вакцини з аптеки до лікувального закладу», - наголосила фахівець департаменту.

Цього року у Міністерстві охорони здоров`я України пройшли лабораторний контроль та отримали дозвіл на використання в нинішньому епідемічному сезоні 3 вакцини – «ДЖИСІ ФЛЮ» (Корея), «Інфлюенза Ваксін» (Китай) та «ВАКСІГРИП» (Франція).

Наразі у Дніпрі захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції відповідає сезонному рівню. Епідеміологічний поріг не перевищено. Зокрема, за останній тиждень до лікарів з симптомами ГРВІ звернулося 3 867 осіб, з них 2 497 осіб – це діти до 17 років. Випадки грипу не зареєстровано.

Новини