Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Грип: Стоп!

14:58:07, 2016-12-23

ОБЕРЕЖНО ГРИП!!!,
або що ми можемо зробити для його запобігання.

Наше населення дуже хвилює ситуація із захворюваності на грип в країні, та зокрема в нашому місті. За даними Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень, в порівнянні з минулим тижнем поточного року відмічається зростання рівня захворюваності на ГРІ в м. Дніпро на 18,5%.
Саме тому, департамент охорони здоров’я населення 22 грудня провів гарячу лінію для мешканців міста, де вони на прямому зв’язку мали змогу отримати відповіді на всі свої запитання про грип та ГРВІ. На запитання відповідали начальник відділу департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Костюченко Анжела Сергіївна та головний лікар Дніпровського міського центру здоров’я Толчинська Алла Валеріївна.

Основні питання, які цікавили наших мешканців:

Олег Миколаєвич: – Коли буде друга хвиля грипу, чи дійде вона до Дніпра? Чим краще лікуватися, якщо захворів грипом?
- За даними МОЗ пік захворюваності на ГРВІ та грип очікується в середині січня 2017 року. А лікування призначає тольки лікар і лише після особистого обстеження пацієнта.

Корчевська М. – Чи не пізно вже зробити щеплення від грипу та де це можна зробити?
- Лікарі радять робити щеплення впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень.

Смірнова Тетяна – Які відхаркувальні препарати можна приймати при грипі?
- Не можна лікувати кашель окремо від загального захворювання. Лікувати необхідно хворобу, що сприяла виникненню кашлю. Ліки призначити має право тільки лікар. Є багато чинників які треба врахувати при призначенні лікарських засобів. Тому вибір препарату для лікування необхідно довірити фахівцю.
- Чи можна отримати в поліклініках безкоштовні ліки від грипу, які саме?
- За кошти міського бюджету Центрами первинної медико- санітарної допомоги закуплені необхідні лікарські засоби для надання невідкладної допомоги. Більш детальну інформацію ви можете отримати в амбулаторії за місцем мешкання.

Лопатенко К. – Чи це правда, що Амізон добре допомогає при грипі?
- Противірусні препарати –не рекомендовані (крім озельтамівіру та занамівіру за показаннями та призначенням лікаря).

Антоненко В. – З якого віку можна робити щеплення від грипу?
- Щеплення особливо важливі для людей з груп підвищеного розвитку серйозних ускладнень грипу. Згідно з висновками ВООЗ, до груп ризику належать люди з ослабленою імунною системою і ті, хто контактує з хворими: -медичні працівники, вагітні жінки в 2-му чи 3-му триместрі (за рекомендацією лікаря), діти, починаючи з 6-місячного віку, і дорослі з хронічними захворюваннями (дихальної системи, серцево-судинні), літні люди.
Олег Цаберябов – Коли потрібно давати хворому жарознижувальне? З яких цифр температури?
- Якщо у вас підвищується температура тіла (після 38 градусів) — тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин.

Нам також було дуже приємно, що серед запитань були й схвальні відгуки про роботу лікарів та департаменту загалом.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Новини