Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Інфекція, яку спричиняє вірус Коксакі.

14:14:44, 2017-08-17

         Влітку 2017 року в деяких країнах світу реєструються випадки  інфекційних захворювань,  спричинених вірусом Коксакі.

          Віруси Коксакі було відкрито в п’ятдесятих роках ХХ сторіччя. Вірус відноситься до сімейства ентеровірусів, є стійким в навколишньому середовищі, добре переносить низькі температури, до 1 місяця живе в воді природних та штучних водойм, тривалий час може перебувати на продуктах харчування, іграшках.

Хворіють на інфекцію, спричинену вірусом Коксакі люди будь якого віку, але частіше-діти.

Інфекція може розповсюджуватись як повітряно-крапляним шляхом, так і, як кишкова інфекція: через воду, брудні руки, двірні ручки, забруднені вірусами продукти харчування, особисті речі (білизну, одяг, рушники), предмети побуту (посуд, іграшки тощо). Джерелом інфекції може бути хворий або вірусоносій.

Період з моменту зараження людини до появи перших ознак хвороби триває від 15 годин до  3-  5 днів.

         Першими ознаками захворювання на інфекцію, спричинену вірусом Коксакі можуть бути: підвищення температури до 39 – 40 градусів, нудота, блювота, пронос. Одночасно з ураженням шлунково - кишкового тракту можуть виникати біль в горлі,  ін’єкція судин очей, висипання на шкірі, які нагадують висипи при вітряній віспі. Найбільш частіше висипи  на ділянках шкіри та  слизових оболонок біля роту, на долонях  та підошвах.

 

За інформацією фахівців ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» станом на 17.08.2017 року в м. Дніпро  випадків захворювань, викликаних вірусом Коксаки не зареєстровано.

 

Шановні дніпряне та гості міста!  

         Дотримуйтесь заходів особистої гігієни – ретельно мийте руки з милом перед їжею та після прогулянки. Навчайте дітей навичкам особистої гігієни. Одяг, білизна, рушники мають бути індивідуального використання.

Пийте доброякісну воду.  Використовувати воду для пиття з невідомих джерел водопостачання  забороняється.

        

         При відвідуванні міських та заміських місць відпочинку купайтеся  тільки на пляжах, дозволених для купання. При перебуванні у воді не ковтайте воду. Після купання в басейнах, в природних водоймах прийміть душ.

Для профілактики виникнення випадків інфекційних захворювань, спричинених вірусом  Коксакі, будьте обізнані: якщо ви відвідували інші країни, в яких реєструються випадки захворювання, то у разі виникнення ознак захворювання, невідкладно звертайтесь до лікаря.

Новини