Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Прогноз погоди або вдягайтесь тепліше!!!

09:34:19, 2017-01-06

Зима - це прекрасна пора року! Вона асоціюється з казковим снігопадом та зимовими веселощами. Але зимовий мороз є дуже підступним.
На цей час до амбулаторій сімейної медицини м. Дніпра звернулись вже троє пацієнтів, які постраждали внаслідок низьких температур.

Тому просимо Вас не нехтувати корисними порадами Міністерства охорони здоров’я, які допоможуть Вам уникнути переохолодження.
- Одягайтеся багатошарово: одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним.
- Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
- Вiзьмiть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.
- Не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з’їжте що-небудь.
- Заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
- По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.
- Працюйте руками, рухайте ними, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.
- Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож ворушіться, але не надто інтенсивно.
- Стежте за прогнозом погоди.

При тривалому впливі холоду виникає сильне переохолодження всього організму (так звана гіпотермія), що може призвести до ампутації кінцівки або навіть до летального результату. Тому відразу ж звертайтесь до лікаря, особливо, якщо справа стосується маленьких діточок.

На сайті Департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради ( dniprozdrav.gov.ua ) Ви можете знайти адресу та телефон найближчої амбулаторії або Центру первинної медико-санітарної допомоги міста, де Вам зможуть надати кваліфіковану медичну допомогу в разі необхідності. Лікування має бути професійним!!!

Тепла Вам у домі та Ваших серцях.

Новини