Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Сімейна медицина в США

13:59:59, 2017-03-31

 

Сімейна медицина в США.

Сімейна медицина в Україні достатньо нове явище і у наших спеціалістів звичайно виникають питання, а як працюють закордонні колеги?

Ми живемо в час, коли за допомогою сучасних технологій можливо майже все, навіть побувати в іншій країні. Департамент охорони здоров’я населення скористався унікальною можливістю поговорити з Тетяною Одарич - клінічним викладачем Університету Здоров’я та Науки Орегону, сімейним лікарем Клініки Ванкувера (м. Ванкувер, штат Вашингтон, США) під час онлайн-конференції.

30 березня сімейні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Дніпра змогли поспілкуватись з колегою зі Сполучених Штатів на теми «Сучасні стратегії та тенденції підготовки лікарів сімейної медицини в США» і «Один день з життя сімейного лікаря”.

У першій частині конференції Тетяна Одарич розповіла про підготовку лікарів, в тому числі і лікарів загальної практики в США, про іспити та програми безперервної медичної освіти, етапи навчання в медичній школі та резидентурі.
У другій частині конференції американська колега розповіла про один день роботи сімейного лікаря. Основними пріоритетами у роботі лікаря у США є пропаганда здорового способу життя, надання загальної і неперервної медичної допомоги пацієнтам, незалежно від віку, статі або захворювання. Для цього він здійснює профілактику та лікує гострі стани та травми у дорослих і дітей, лікує хронічні хвороби та їх загострення, спостерігає за вагітними пацієнтками та приймає пологи, спостерігає за ростом і розвитком дітей, надає первинну психіатричну допомогу.

Широкий спектр процедур, які виконують лікарі загальної практики в США, вразив дніпровських фахівців. Серед них артеріальна катетеризація, аудіометрія, гіпсування, обрізання, колоноскопія, кольпоскопія та конічна коагуляція шейки матки, ЕКГ, видалення доброякісних ушкоджень шкіри, ендоскопія, інтубація, ін’єкція суглобів, тест функції легень, біопсія шкіри, глибока біопсія шкіри, спірометрія, накладання швів, торакоцентез, ультразвукова діагностика, тімпанометрія, вазектомія.

Дуже важливим є те, що конференція проходила у вигляді діалогу, де наші лікарі мали змогу поставити питання своїй колезі та отримали вичерпні відповіді. Спілкування проходило в теплій і дружній атмосфері.

Наразі планується цикл лекцій у форматі відео-конференцій, які допоможуть ширше розкрити принципи сімейної медицини у світовій практиці та нададуть змогу нашим лікарям отримати необхідну для самовдосконалення інформацію.

Новини