Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Що потрібно знати про кір

14:51:50, 2017-02-14

Кір наразі залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі.

Це найбільш контагіозна повітряно-краплинна інфекція, яка попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі. Джерелом інфекції вважається хвора на кір людина в любій формі, яка є заразною для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду (останні два дні) до четвертого дня висипу. З п’ятого дня хворий вважається не заразним. Першими проявами кору є неспецифічні симптоми: лихоманка, кашель, нежить, кон’юнктивіт.

Основна небезпека кору полягає не стільки в самому перебігу захворювання, скільки у високій частоті і тяжкості ускладнень.

Тому, при появі одного чи декількох проявів захворювання необхідно звернутись до Вашого сімейного лікаря.

Вірус залишається активним у повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Після перенесеного захворювання розвивається стійкий імунітет. Більшість випадків кору спостерігається у зимово-весняний період (грудень-травень) з підйомом захворюваності кожні 2-4 роки.
Хворим на кір не рекомендується приймати аспірин, бо це може призвести до розвитку синдрому Рея (гострої печінкової енцефалопатії) .

Основу профілактики кору становить імунізація (вакцинація), тож якщо Ви маєте щеплення від кору, то небезпека Вам практично не загрожує. Планова вакцинація у дітей в Україні (згідно календаря щеплення) проводиться двічі – в 12 місяців та в 6 років.

Новини