Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Стратегічний міжвідомчий форум «Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога»

08:43:11, 2016-11-18

      17 листопада Дніпровська делегація прийняла участь у Стратегічному міжвідомчому форумі «Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога».  Учасники форуму жваво дискутували щодо реформ у сфері охорони здоровя, зокрема, створення єдиного національного замовника медичних послуг, запровадження нових принципів фінансування медичної допомоги, реформи первинної допомоги.

    Одна з важливих частин реформування охорони здоров`я – це запровадження державного медичного страхування. Наступного року розпочнеться поступовий перехід з принципу фінансування лікарняних ліжок на фінансування медичних послуг. Цей процес розрахований на три роки – до 2020.

Серед основних положень нової моделі медицини – створення Національної служби здоров`я, пакет гарантовано оплачених послуг і відмова від прив`язки пацієнта до місця проживання.

Переведення системи охорони здоров`я на страхову модель розпочнеться з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки системи охорони здоров`я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД). При цьому сімейний лікар повинен забезпечувати всю первинну діагностику.

     Кожен українець зможе укласти договір з будь-яким сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Якщо ж лікар не влаштує пацієнта, то його можна буде легко змінити, розірвавши з ним договір. Сімейний лікар може працювати як в державній поліклініці, амбулаторії, так і займатися приватною практикою. Кошти за кожного пацієнта перераховуватимуться медичній установі, де працює лікар. Кількість пацієнтів, з якими може укласти контракт один лікар, складатиме 2000 осіб.

     Для українців безкоштовними будуть послуги раннього виявлення та діагностики хвороб, лікування та направлення до спеціаліста. На наступний рік у проекті Бюджету закладено 62 млрд гривень на охорону здоров`я. Нацслужба буде оплачувати гарантований безкоштовний пакет медпослуг, які будуть надавати сімейні лікарі та інші заклади первинної медичної допомоги – поліклініки й амбулаторії, вже з другого півріччя 2017 року. 

        Заплановано, що хворі на гіпертонію, цукровий діабет ІІ типу та астму отримають компенсацію вартості ліків для свого лікування. На відшкодування вартості ліків при амбулаторному лікуванні цих захворювань – реімбурсацію ліків – у проекті Бюджету на 2017 рік закладено півмільярда гривень.

У 2017 році також планується запустити підготовку до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров`я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій.

Ключове завдання Міністерства охорони здоров`я в умовах децентралізації - створити максимум можливостей на місцях, де відбуватимуться зміни, які побачать українці. Саме тому реалізація реформи залежатиме від якості роботи місцевої влади.

      В.о. Міністра охорони здоров`я України доктор Уляна Супрун звернула увагу на те, що метою змін фінансування охорони здоров`я – є перш за все зміна стосунків: «Ми переходимо на модель, де здоров`я кожного громадянина застраховано, а лікар чи лікарня отримують адресний дохід за роботу з конкретним пацієнтом».

      Уляна Супрун окреслила три задачі на наступний рік у рамках розгортання Національної служби здоров`я: розгортання ІТ-системи і планування роботи з регіонами, реєстрація лікарів у системі та заохочення пацієнтів переходити на роботу зі своїми лікарями, нова система виплат і навчання лікарів.

Очікувані результати:

     В довготерміновій перспективі – використання 100% бюджетних коштів, що виділяються на фінансування первинної, вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги за принципом «гроші ходять за пацієнтом»;

     Наповнення єдиної національної електронної системи управління медичною інформацією з охопленням населення на рівні 100%;

     Зростання відсотку населення, яке знає свого сімейного лікаря і користується його послугами при перших симптомах захворювання або для управління хронічними захворюваннями;

     Розвантаження вторинної ланки медичної допомоги за рахунок збільшення ефективності первинної медичної допомоги – зменшення показників госпіталізації та повторних госпіталізацій, а також часу перебування в стаціонарі;

     Зниження рівня кишенькових платежів за медичні послуги;

     Зростання рівня задоволеності населення вітчизняною системою охорони здоров`я.

 

Новини