Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Тестування на ВІЛ єдиний спосіб дізнатись про хворобу.

10:11:41, 2016-12-30

Що таке ВІЛ/СНІД знає кожний і всі знають, що його наслідки є смертельними для людини. Нажаль, статистика захворювання значно не покращується. Цього року вже зареєстровано 744 нових випадки ВІЛ-інфекції серед мешканців нашого міста.

Останні три роки кількість осіб інфікованих ВІЛ статевим шляхом перевищує групу інфіковану парентеральним шляхом (тобто ін`єкційно, через кров та інші біологічні рідини). Це сприяє поширенню ВІЛ-інфекції серед загального населення, яке не відноситься до жодної з груп ризику. Серед вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в м. Дніпро 57,0% припадає на чоловіків (424 випадки) та 43,0% на осіб жіночої статі (320 випадків).

Важливо пам`ятати, що тестування на ВІЛ необхідно робити, коли був ризик передачі вірусу, наприклад, після незахищеного сексу. Крім того, аналіз має сенс робити навіть при довгострокових відносинах, перед тим як відмовитися від використання презервативу, перед плануванням вагітності.

В усіх випадках, коли хворий скаржиться на підвищену втомлюваність, нічну пітливість, головний біль, особливо на фоні нетривалої (протягом 3-10 днів) гарячки (38—38,5 °С), що супроводжується тонзилітом, а також на тривалу діарею, зменшення маси тіла, необхідно насамперед виключити ВІЛ-інфекцію.

Міськими центрами медико санітарної допомоги були закуплені тест-системи для проведення дослідження з діагностики ВІЛ-інфекції у громадян міста в кількості 2 478 одиниць.

Тому, якщо у вас виникли якісь підозри щодо стану здоров`я, звертайтесь до свого сімейного лікаря.

Бережіть себе та своїх близьких.

Новини