Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Туберкульоз виліковний!

14:57:39, 2017-03-27

Триває Місячник з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Леся Українка вела мужню боротьбу з тяжкою недугою. Втім туберкульоз не зміг зламати сили Лесиного духу, адже вона встигла залишити по собі літературні шедеври світового значення. Хвороба виснажувала фізично та духовно. І тоді вона написала свою знамениту поезію «CONTRA SPEM SPERO!», яка стала маніфестом її боротьби із хворобою:

 

Ні, я хочу крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Жити хочу! Геть думи сумні!

 

27 березня 2017 року в КЗ «Дніпровський міський центр здоров’я» відбувся тренінг за темою: «Особливості забору мокротиння».

Фахівець ОКЗ «Протитуберкульозний диспансер м. Дніпро» Филипович Маргарита Петрівна нагадала медичним спеціалістам умови для правильного збору мокротиння, транспортування, заповнення медичної документації. Під час семінару були обговорені питання етики та деонтології медичних сестер з пацієнтами.  

Враховуючи що  відсоток виявлення хворих на туберкульоз при профоглядах збільшився, роботу Центрів первинної медико санітарної допомоги можна вважати задовільною. 

Дослідження мокротиння – найкращий спосіб визначити, чи не хвора людина на туберкульоз.

Аналіз мокротиння – найпростіший метод діагностики туберкульозу. Якщо збудник у мокротинні виявлений – це свідчить про хворобу, але якщо результат негативний – це не означає, що туберкульозу немає. Якщо при зборі анамнезу наявні симптоми, які можуть вказувати на захворювання, лікарю знадобляться інші методи для більш точної діагностики.

Зібраний для аналізу матеріал буде переданий до лабораторії, де за допомогою сучасних методів діагностики лаборант перевірить мокротиння на наявність у ньому збудника туберкульозу. Для того щоб результати аналізу були точними, пацієнт повинен правильно зібрати мокротиння.

Своєчасна діагностика, організація та проведення лікування є основними елементами первинної профілактики туберкульозу, яка спрямована на попередження інфікування мікобактеріями туберкульозу здорових осіб.

Новини