Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

У Дніпрі презентували перше україномовне видання книги «Охорона психічного здоров`я в умовах війни»

12:23:08, 2017-11-10

У Дніпрі презентували український переклад військово-медичної книги «Охорона психічного здоров`я в умовах війни». Це новий проект Американсько-української медичної фундації, яка допомагає перекладати відомі світові медичні посібники українською.

У виданні описано різні види психічних проблем, які найчастіше виникають у військових, – від посттравматичних розладів до самогубства.

Презентацію провели в одному з корпусів Дніпропетровської медичної академії.

«Це – приклад того, як україно-американська діаспора допомагає нашій країні та нашому місту у ці непрості часи. Усі знають, що Дніпро є прифронтовим містом, і проблема охорони здоров`я бійців АТО – надважлива справа для нас. Місто приділяє цьому багато уваги. Досвід Заходу, описаний у цій книзі, є дуже важливим», – зазначив заступник міського голови Андрій Бабський.

Також заступник Бориса Філатова наголосив, що нині у мерії Дніпра діє низка комплексних програм підтримки атовців. Бійці можуть звертатися до міськради за допомогою та консультаціями.

Книгу «Охорона психічного здоров`я в умовах війни» створювали на основі низки психіатричних видань, а також досвіду подій в Афганістані, В`єтнамі, Кореї та Іраку. Загальний тираж видання в Україні складає 500 примірників. Їх безкоштовно передають психіатрам, психологам і психотерапевтам. Також книгу можна завантажити в електронному форматі – англійською та українською.

В Американсько-українській медичній фундації впевнені: подібна література стане у нагоді, зокрема й близьким українських воїнів.

«У книзі є поради, як запобігти самогубствам, наркоманії та алкоголізму. Цю книгу можна назвати енциклопедією. Тому вона буде корисною не тільки психіатрам і психологам, а й сім`ям, де опікуються чоловіками та дружинами, які повернулися з поля бою», – зазначив президент АУМФ Борис Легета.

Новини