Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Український тиждень імунізації

15:12:56, 2017-04-26

       Департамент охорони здоров`я населення Дніпровської міської ради

                                 Дніпровський міський центр здоров`я

                                                       

 

Прес-реліз

 

         В Дніпрі стартував з 24 квітня «Український тиждень імунізації». Тиждень імунізації щорічно проводиться у всьому світі  з 2012 року, за ініціативою ВООЗТаким чином медичні працівники нагадують про користь щеплень у боротьбі з важкими недугами.

 

         Імунізація  –   це створення у людини імунітету до важких інфекційних захворювань за допомогою введення до її організму певних доз спеціальних вакцин. Головною метою тижня імунізації є поширення інформації про вакцинацію - єдиний ефективний метод боротьби з інфекційними хворобами.

 

        Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі.

    

        Загалом у світі існують вакцини від 26 захворювань, ще від 24 хвороб – знаходяться у процесі розробки.

 

          Сьогодні в Україні згідно з календарем щеплень вакцинують як моновакцинами, так і комбінованими вакцинами від 10 небезпечних інфекційних захворювань, серед яких кір, паротит, краснуха, туберкульоз, гепатит B, кашлюк, поліомієліт, дифтерія, правець, гемофільна інфекція.

 

          Вакцінація – це солідарна відповідальність батьків і медичних працівників. В кожній  амбулаторії, у визначений день, здорову дитину, в присутності батьків, оглядає педіатр (сімейний лікар). Лише після огляду та письмової згоди батьків малюкові вводять необхідну дозу вакцини. Процедура здійснюється виключно у спеціально відведеному кабінеті для щеплень сертифікованою медичною сестрою. Після щеплення дитина ще 30 хв знаходиться у кабінеті під наглядом лікаря для відстеження реакції організму.

            Консультація сімейного лікаря в центрах первинної медико-санітарної допомоги дозволить батькам отримати достовірну інформацію про вакцини та запланувати час проведення щеплень.  

            Наголошуємо, беззаперечним фактором успішності подолання інфекційних хвороб є передусім небайдужість батьків до здоров`я дітей та розуміння важливості вакцинації. Адже, лише вчасне проведення імунізації, звернення до фахового лікаря, дбайливе та уважне ставлення до самопочуття  гарантує  право на здорове життя!

 

            Кожна невакцинована дитина не лише ризикує захворіти сама, а й створює небезпеку епідемії для оточуючих.

            Здоров`я дітей - відповідальність кожного!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини