Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Вчасна закупівля вакцин проти вірусу грипу допоможе запобігти поширенню захворювання серед груп медичного та епідемічного ризику

10:10:05, 2016-11-28

Центри первинної медико-санітарної допомоги підготовлені до епідсезону грипу та ГРВІ, забезпечені лікарськими препаратами, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами. З міського бюджету на закупівлю вакцин проти вірусу грипу для профілактичної вакцинації груп медичного та епідемічного ризику виділено 274 тис. грн. Закуплено 1702 дози вакцини Ваксигрип виробництва Франції. Вакцина вже надходить до центрів медико-санітарної допомоги міста.  Вже отримали щеплення 230 чоловік.

За інформацією Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень захворюваність на ГРВІ,  яка реєструється за 46 тиждень (14.11.2016  по 20.11.2016) поточного року, відповідає сезонному рівню  захворюваності на ГРВІ з тенденцією до щотижневого коливання  на 10-15%,  як серед дітей так і серед дорослого населення.

Епідемічні показники рівня захворюваності не перевищені. За останній тиждень захворіло 5000 мешканців

Зростання рівня захворюваності  відмічалось  серед всіх вікових категорій дорослих та дітей від 1.0% до 14.9%

Питома вага  захворілих  дітей  від 0 до 17 років  в загальній структурі захворюваності  зросла  на  2.19 % .  Серед дорослого населення рівень захворюваності на ГРВІ зріс на 3.8% , епідемічний поріг не перевищено.

    Випадків захворювання  на грип,   летальних випадків  від грипу та його ускладнень  серед населення міста  не реєструвалось. За останній тиждень госпіталізовано 39 хворих.

   Циркуляція вірусів грипу на території міста та області не виявлена.

   До аптек міста надійшла вакцина «Ваксигрип» .

 

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись правил особистої гігієни та респіраторної гігієни «етикету при кашлі».

При появі перших симптомів грипу хвора людина повинна залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. З будь-якими симптомами гострої респіраторно-вірусної інфекції не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря, його слід викликати додому. Якщо стан хворої людини погіршується, не відмовляйтеся від госпіталізації.

Як же лікувати грип?

 - Препарати з доведеною ефективністю проти грипу - лише вони здатні впливати на вірус, зупиняти його розмноження в організмі, своєчасне призначення противірусних препаратів лікарем дозволить скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти ускладненням.

- Препарати які не діють на вірус, але полегшують загальний стан хворого, пом`якшують такі симптоми, як нежить, біль у горлі, кашель, головний біль і т.д. Однак і їх приймати не варто без призначень лікаря. Що стосується народних засобів - вони малоефективні як самостійні, але можуть використовуватися як додаткові. Важливо пам`ятати - тимчасове поліпшення або відсутність симптомів не є ознакою одужання!

Що не лікує грип?

Антибіотики - не створюють жодної протидії вірусу і ефективні тільки при бактеріальних інфекціях. Їх необхідно приймати тільки за призначенням лікаря для лікування ускладнень грипу, таких як бронхіт, пневмонія.

Гомеопатичні препарати, імуностимулятори, імуномодулятори - не існує науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах говорить тільки про безвідповідальне ставлення до власного здоров`я.

Лікування в будь-якому випадку має призначатися лікарем, тому що він керується не тільки питаннями ефективності препарату, а й його безпеки для пацієнта.

Новини