Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Як попередити поширення кору: заходи безпеки в Дніпрі

14:14:48, 2017-11-22

Кір - давно відоме людству інфекційне вірусне захворювання. Воно є одним з найбільш контагіозних бо ризик захворіти після контакту з хворим, становить більш 90%. З початку 2017 року в місті Дніпрі зареєстровано 7 випадків захворювань на кір, все це діти до 18 років.

З іншого боку, кір є інфекцією керованою, і завдяки вакцинації середньостатистичні показники захворюваності на кір у європейському регіоні знизились від епідемічних до поодиноких спалахів групової захворюваності.

Кір, як і багато років тому, для нещеплених залишається серйозним захворюванням, яке не має специфічного лікування та становить небезпеку для дітей і для дорослих.
Захворювання проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може викликати ураження легенів чи головного мозку.

При появі зазначених симптомів необхідно одразу звернутись в амбулаторію до сімейного або дільничного лікаря за місцем мешкання.

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією.

В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Якщо ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до сімейного або дільничного лікаря, який запропонує індивідуальний календар подальших щеплень.

Щеплення дітей проти кору проводяться безкоштовно в центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем медичного спостереження, вакциною «КПК» амбулаторії забезпечені в достатній кількості.

Новини