Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради

Жіноче здоров`я: У Дніпрі триває місячник ранньої діагностики раку молочної залози

06:18:44, 2017-10-26

До 17 листопада у Дніпрі проходить місячник ранньої діагностики раку молочної залози. Про це під час прямої телефонної лінії 25 жовтня повідомив головний хірург департаменту охорони здоров`я населення Дніпровської міської ради Олександр Новіков.

За його словами, основне завдання заходу – привернути увагу жінок до такого захворювання, як рак молочної залози, закликати їх не боятися проходити профілактичні обстеження, особливо після 40 років.

«Закликаємо жінок не боятися звертатися до лікарів – сімейного лікаря, гінеколога, хірурга. У разі виявлення будь-яких ознак захворювання молочної залози жінку направлять до мамолога чи мамолога-онколога, який призначить додаткові обстеження для встановлення діагнозу та подальшого лікування», – розповів головний хірург департаменту.

Він додав, що в рамках місячника з міського бюджету виділено 200 тис. грн для проведення мамографії жінок пільгових категорій (у тому числі інвалідів, багатодітних матерів). За необхідності таке обстеження зазначена категорія жінок може пройти безкоштовно.

Окрім того, Олександр Новіков наголосив, що в рамках проведення місячника за перших тривожних ознак, наприклад, під час самостійного огляду, знайшовши припухлість, жінка може напряму звертатися до мамолога, онколога, які ведуть прийом у поліклініках при міських лікарнях №4 та №9. Головне – піклуватися про своє здоров`я, проходити профілактичні огляди, оскільки на ранніх стадіях рак виліковний.

Зі свого боку позаштатний міський онколог департаменту Павло Терещенко звернув увагу, що усі жінки до 40 років мають раз на рік робити ультразвукове обстеження, а після 40 років — мамографію.

«За 9 місяців поточного року у місті зафіксовано 297 нових випадків захворювання на рак молочної залози, з них близько 80 виявлено під час профілактичних оглядів. Статистика є такою: 56 випадків на 100 тис. жінок. Загалом у Дніпрі на обліку із зазначеними захворюваннями перебуває 5 тис. 77 жінок», – сказав Павло Терещенко.

Експерт МОЗ з онкології, доцент Дніпропетровської медичної академії Віталій Машталер додав, що метою проведення таких місячників є у тому числі підвищення рівня інформаційної обізнаності містян щодо такого захворювання, як рак молочної залози, щоб жінки частіше зверталися до лікарів, проходячи профілактичні огляди.

«Лікарі прекрасно обізнані у тому, як лікувати це захворювання. Головне – щоб жінки грамотно та відповідально ставилися до свого здоров`я», – підсумував Віталій Машталер.

Новини