20.05.2021

АЛЕРГІЯ

Розповіла про алергію, симптоми та лікування Евгения Михайловна Дитятковская - заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, експерт з питань клінічної алергології МОЗ України, експерт міста й області, віце-президент асоціації алергологів України, член Європейської академії алергології, депутат Дніпровської міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення.

Амброзія та інші карантинні рослини є причиною важких захворювань, що пов’язані з пилінням пилка рослин, і можуть проявлятися різними симптомами:
-ринітом;
-кон’юнктивітом;
-бронхіальною астмою, кашлем;
-ураженням внутрішніх органів.

Не дихає ніс, не вистачає кисню, постійний головний біль, роздратованість, підвищений тиск, пневмонія – також можуть бути проявами алергії.

При появі навіть одного симптому або кілька – необхідно звертатись до лікаря-алерголога.
В Україні є три пилкової хвилі: дерева (травень), злаки та лугові трави (червень), бур’яни (серпень, вересень). Проте, в нашому регіоні, пік концентрації завжди серпень, вересень. Лікувати захворювання потрібно взимку, коли немає симптомів (специфічна імунотерапія алергенами та алергоїдами, які є високотехнологічними медичними препаратами).

В Дніпрі діє «Програма з ліквідації  та локалізації амброзії полинолистої на території міста Дніпра на 2019-2023рр», що включає декілька етапів: знищення причин алергії та лікування пацієнтів.

З міського бюджету виділено 2 млн грн в рік на ліквідацію наслідків пиління рослин, а саме:
-проведення імунотерапії дітям та учасникам АТО/ООС до 55 років;
-проведення алергокомпонентної діагностики (визначення алергії на 327 видів молекул) дітям до 5ти років,
-дорослим та дітям, які мають протипоказання для проведення шкірного тестування, учасникам АТО/ООС з метою визначення мажорних білків, які уточнюють справжню сенсибілізацию.

Також, проводиться робота, щодо організації одночасного знищення карантинних рослин на території міста та області.

У Дніпрі є сучасний, потужний Алергологічний центр, в якому надається допомога і дитячому і дорослому населенню: амбулаторне та стаціонарне лікування, цілодобово черговий алерголог, лабораторія молекулярної алергології, кафедра клінічної алергології та імунології. Все це дозволяє надавати лікування на рівні Європейських країн.

Ті хворі, які звертаються своєчасно до лікаря-алерголога – мають своєчасну діагностику та лікування, при цьому мають бути обов’язково дотримані всі рекомендації лікаря:
-дієта (в залежності від алергена – відповідна дієта);
-специфічна імунотерапія, що починається взимку.;
-своєчасна симптоматична терапія.

Також, важливо дотримуватись таких правил вдома:
-не відкривати вікна;
-після повернення з вулиці – прийняти душ (голова і тіло).

Все це дозволяє припинити прогресування захворювання. При виявлені алергії сімейним лікарем – пацієнт має бути скерований на консультацію до лікаря-алерголога.
Повернення до списку