28.01.2020

Епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ в місті Дніпрі не перевищено

У місті Дніпрі за останній тиждень захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції зросла на 18%, але епідемічний поріг не перевищено. За медичною допомогою до лікувальних закладів звернулися 4710 осіб, з яких 199 – госпіталізовані. Серед захворілих переважають діти, особливо 5-9 років. Про це під час прес-конференції повідомили Тетяна Мартиненко – головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення ДМР, Віктор Слатвіцький – генеральний директор КНП «Міська дитяча клінічна лікарня № 6» ДМР, Людмила Шостакович-Корецька – докторка медичних наук, професорка, завідувачка кафедри інфекційних захворювань ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та Наталія Інякіна – завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Грип – це сезонне захворювання. Пандемічний грип типу А (H1N1) є досить токсичним та має більш тяжкий перебіг на відміну від гострих респіраторних вірусних інфекції. Спочатку може спостерігатися висока температура, інтоксикація, ломота по всьому тілу. Далі можливе ураження верхніх і нижніх дихальних шляхів та тяжкі ускладнення з перших днів захворювання (грипозна пневмонія). До груп підвищеного ризику відносяться діти до п’яти років, люди, які мають хронічні захворювання та люди поважного віку.

Щоб запобігти захворюванню слід вчасно вакцинуватися (до початку епідемічного сезону), уникати масового скупчення людей, частіше мити руки та провітрювати приміщення. Уникати близького контакту з хворими та при перших ознаках захворювання – обов’язково звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію.
Повернення до списку