26.06.2020

ЛІКАРНІ М. ДНІПРА: КНП "МІСЬКИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК № 1" ДМР

КНП "Міський пологовий будинок № 1" ДМР (вул. Воскресенська, 2) був відкритий у 1962 році, та 8 березня того ж року прийняв перших новонароджених і взяв на себе більшу кількість пологів міста.
За 58 років існування, в пологовому будинку знаходилось близько 390 тис. жінок, прийнято понад 150 тис. пологів.

На протязі 20 років КНП "Міський пологовий будинок № 1" ДМР нагороджувався почесними грамотами Міністерства охорони здоров`я.

З першого дня відкриття та до теперішнього часу КНП "Міський пологовий будинок № 1" ДМР спеціалізується на веденні передчасних пологів і виходжуванні недоношених дітей на першому етапі життя. За весь період народилося близько 26 тис. недоношених дітей.

Основна функція закладу – надання цілодобової акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги, забезпечення кваліфікованої спеціалізованої родопомічної допомоги.

В 2007 році, вперше в Україні, на базі КНП "Міський пологовий будинок № 1" ДМР було створено та успішно функціонувало відділення виходжування новонароджених методом «Мати -кенгуру» (діти з масою тіла від 500 грамів).

Сьогодні – це заклад 2го рівня надання перинатальної допомоги зі спеціалізацією резус-конфліктні стани при вагітності та ведення передчасних пологів з 32го тижня вагітності.

В амбулаторному підрозділі надається допомога вагітним жінкам з ускладненим перебігом вагітності, супровід фізіологічної вагітності. Після пологів лікарі допомагають жінкам в питаннях планування сім'ї, виборі засобів контрацепції.

Лікарями акушерами-гінекологами ведеться диспансерний нагляд з гінекологічними захворюваннями, сучасне обладнання надає можливість повного обстеження жіночого здоров'я – відеокольпоскопія, ультразвукова діагностика, медико-генетичне консультування. Також, ліжка гінекологічного профілю дають змогу для оперативного лікування гінекологічних хвороб.

Індивідуальні пологові зали, післяпологові палати сумісного перебування матері та дитини – мають все необхідне оснащення для комфортного перебування.

В КНП "Міський пологовий будинок № 1" ДМР працює 224 співробітника, з яких 43 лікаря та 82 – середній медичний персонал.
В 2019 році було прийнято 1478 пологів і народилося 1495 дітей.
Повернення до списку