15.01.2020

Підсумки 2019 року медичної галузі м. Дніпра

14 січня відбулася прес-конференція, на якій Бабський Андрій Анатолійович – заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров’я населення розповів про підсумки 2019 року та плани на 2020 рік.

У місті Дніпрі працює 37 лікувальних закладів: 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги (первинна ланка), 17 міських лікарень, 5 міських поліклінік, 3 стоматологічні поліклініки (вторинна ланка). В 2019 році всі заклади вторинного рівня (крім стоматологічних поліклінік) були перетворені в комунальні некомерційні підприємства. Перетворення стоматологічних поліклінік заплановане в лютому 2020 року.
В рамках Комплексної програми на підтримку центрів первинної медико-санітарної допомоги з міського бюджету було виділено 135 млн. грн, кошти витрачені на забезпечення населення лікарськими засобами й молочними сумішами, оплату всіх комунальних послуг та енергоносіїв, автотранспортних послуг (виїзди сімейних лікарів на виклик пацієнтів), преміювання медичного персоналу, поточних ремонтних робіт, обслуговування оргтехніки, мобільного зв’язку, на придбання медичного обладнання та меблів. На сьогодні укладено 708 тис. декларацій із лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги.

На фінансування закладів вторинного рівня надання медичної допомоги в 2019 році було виділено з міського бюджету 340 млн. грн, які були витрачені на реалізацію заходів Комплексної програми,  оплату енергоносіїв, заробітну плату працівникам, проведення ремонтних робіт та оснащення меблями, придбання 554 комп’ютерів, 367 багатофункціональних пристроїв, створення локально-обчислювальної мережі, забезпечення доступу до мережі Інтернет.
В рамках Комплексної програми здійснено оснащення закладів вторинного рівня медичним обладнанням, яке необхідне для другого етапу реформування медичної галузі (цифровий рентгенівський апарат, 7 апаратів для ультразвукової діагностики, 12 аналізаторів різного типу, стоматологічні установки в дитячі стоматологічні поліклініки). Також проведено кохлеарну імплантацію сімом дітям з вадами слуху, надання безкоштовної дитячої стоматологічної допомоги для першокласників, відшкодування вартості інсулінів, забезпечення безкоштовними ліками хворих з психічними захворюваннями та лікарськими засобами реанімаційних відділень.


На обліку в центрах первинної медико-санітарної допомоги знаходиться 3127 учасників АТО/ООС. В 2019 році було проведено зубопротезування для 199 демобілізованих учасників АТО/ООС та проведено імплантацію зубних протезів для 60 осіб.

На паліативну допомогу з міського бюджету було передбачено понад 6 млн. грн. Були придбані лікарські засоби, багатофункціональні ліжка в паліативні відділення лікарень, технічні засоби та меблі.  В 2019 році була створена виїзна бригада паліативної допомоги на базі КНП «Міська лікарня №15» ДМР.

Надалі заплановане фінансування медичної галузі м. Дніпра, зокрема в 2020 році передбачено 151,5 млн. грн. на підтримку первинної медичної допомоги та 455 млн. грн. на підтримку вторинної медичної допомоги.
Повернення до списку