09.01.2020

Підсумки роботи первинної ланки за 2019

8 січня відбулася пряма телефона лінія, на якій Тетяна Кравець – начальник відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР та Галина Одінцова – генеральна директорка КНП "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги 9" ДМР підвели підсумки роботи первинної ланки за 2019.

У місті Дніпрі функціонують дванадцять центрів первинної медико-санітарної допомоги, які в 2019 році були перетворені в комунальні некомерційні підприємства та уклали договори з Національною службою здоров’я України. Станом на 2 січня 2020 року підписано 705 тис. декларацій мешканцями міста з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги. Лікарі проводять профілактику та виявляють найбільш поширенні хвороби на ранніх стадіях, планову імунопрофілактику в дітей та дорослих. Також, сімейні лікарі надають консультативну допомогу населенню з основних засад здорового способу життя.
Пацієнти, які мають декларацію з сімейним лікарем (терапевтом), отримують рецепти за урядовою програмою «Доступні ліки». За 2019 рік 57,6 тис. пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом і бронхіальною астмою отримали необхідні ліки.

З метою надання якісних послуг центрами первинної медико-санітарної допомоги до Комплексної програми «Здоров’я населення м. Дніпра» на 2018 – 2022 рр. включені заходи надання фінансової підтримки закладам первинної ланки. А саме, за кошти міського бюджету було закуплено необхідне обладнання на суму близько 5 млн. грн., витратні матеріали для проведення діагностичних досліджень (визначення холестерину крові та глікозильованого гемоглобіну) на суму 1,3 млн. грн. Також, було виділено близько 139,6 млн. грн. для забезпечення пільгових категорій населення необхідними лікарськими засобами.

КНП "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги 9" ДМР за кошти міського бюджету було забезпечено організаційною технікою, безперебійним доступом до мережі Інтернет, мобільним зв'язком, смартфонами, закуплене сучасне обладнання (відповідності до табелю оснащення), що було необхідно для підписання договору з Національною службою здоров’я України на загальну суму 3 млн. 811 тис. грн.
В 2019 році КНП "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги 9" ДМР було виділено близько 15 млн. грн, які були витрачені на оплату комунальних та інших послуг, придбання високовартісного медичного обладнання, медикаментів, лікувального харчування, офісних та медичних меблів.

Ще раз запрошуємо мешканців міста Дніпра, які не уклали декларації з лікарями, до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Обирайте свого сімейного лікаря (терапевта, педіатра) та будьте здорові !
Повернення до списку