07.02.2020

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ГРИПУ

Щоб не заразитися грипом потрібно робити щорічне щеплення проти грипу, яке рекомендовано проводити до початку епідемічного сезону. Проте навіть вакцинованим людям необхідно дотримуватися базових правил і дбати про своє здоров’я, щоб уникнути розповсюдження інфекції.

1)    МИТИ РУКИ ТА НЕ ТОРКАТИСЯ ОБЛИЧЧЯ. На руках дуже багато мікробів, тому при торканні обличчя (особливо носа, рота, очей) збільшуються шанси потрапляння їх в організм. Також часте миття рук допомагає захиститися від інфекцій.
2)    ДОТРИМУВАТИСЬ ЧИСТОТИ. Необхідно регулярно проводити вологе прибирання та дезінфікувати поверхні, яких часто торкаєтесь (вдома, на роботі, в навчальних закладах). Дуже важливо, щоб приміщення регулярно провітрювалось.
3)    ТРИМАТИ ДИСТАНЦІЮ. Якщо захворіли – краще залишитись вдома, якщо помітили симптоми захворювання в когось із оточення слід уникати близького контакту. Грип передається дуже швидко, а перебування в людних місцях сприяє поширенню інфекції. Також треба пам’ятати, що під час кашлю та чхання необхідно використовувати одноразову серветку, або прикривати ніс і рот внутрішньою стороною ліктя.
4)    КОРИСНІ ЗВИЧКИ. Необхідно бути фізично активними, уникати стресу, достатньо спати, пити достатню кількість води та харчуватися поживною їжею.

Будьте відповідальними до свого здоров’я та до здоров’я людей, які оточують!
Повернення до списку