26.12.2019

Як зустріти Новий рік і не нашкодити своєму здоров'ю під час святкового застілля.

26 грудня під час прес-конференції Кравець Тетяна Геннадіївна – начальник відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР розповіла, як зустріти Новий рік і не нашкодити своєму здоров'ю під час святкового застілля.

Щоб новорічні свята пройшли без шкоди для здоров’я, необхідно обмежити вживання копченостей та консервів. Краще віддавати перевагу овочевим салатам з легкими (не майонезними) заправками, а м'ясо або рибу краще запікати ніж смажити. В день перед святом слід поснідати та пообідати.
Надмірне вживання висококалорійної їжі, яка поєднана з алкогольними напоями може бути причиною виникнення гострих станів (часто небезпечних для життя). Саме тому, під час свят частішають напади гострого панкреатиту,  жовчнокам'яної та сечокам'яної хвороби,  інтоксикації. Такі стани вимагають термінової медичної допомоги.
Найчастішими скаргами, які виникають внаслідок перевантаження  шлунково-кишкового тракту є нудота, важкість у шлунку, гіркота в роті або печія, надлишкова вага. Також, під час святкування треба не забувати пити потроху негазовану воду, яка допоможе переварити їжу та скоротити її кількість.
    
Особам, які мають хронічні захворювання та захворювання шлунково-кишкового тракту, перед святами слід отримати консультацію у свого сімейного лікаря, щодо прийому лікарських засобів на період свят.

Ще однією причиною  неприємних наслідків після свят є харчове отруєння, про яке повідомляє підвищення температури тіла, нудота, блювота, пронос, болі в животі. При наявності таких симптомів треба викликати бригаду ЕМД Дніпровської станції екстреної медичної допомоги КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР (103).
В аптечці на новорічні свята мають бути сорбентні, спазмолітичні та ферментні препарати.

Краще отримувати задоволення не від надмірного вживання їжі, а від смакових відчуттів, вигляду й запаху страв, сервірування столу.
Бажаємо щасливого та здорового Нового року!
Повернення до списку